Šiaurės pašvaistės žiemą

Trukmė: 5 dienų kelionė / 4 nakvynės

Kaina:  - 690 Eur + SKRYDIS

Datos: 2021.10.18– 2020.10.22 (6 laisvos vietos)

1 DIENA. Atvykimas į Islandiją. Skrydis Vilnius - Keflavikas. Reikjaneso pusiasalis. Vykstame Keflaviko miesto kryptimi. Šis miestas apipintas daugybės legendų apie Trolius. Pamatysime Trolius ir jų urvus. Visai šalia įsikūrusi yra Žydroji lagūna (Blaa Lonid). Neįtikėtinai melsvos spalvos garuojantis vanduo iš 2000 metrų gylio žemės gelmių. Tai viena labiausiai turistų lankomų vietų Islandijoje. Toliau atvykstame prie geoterminės zonos Seltún kur galėsime stebėti verdanti purvą ir  mineralais nuspalvintą žemės uolieną. Vykstame prie vieno iš didžiausių Islandijos ežero Kleifarvatn, jo gylis siekia vietomis iki 97 metrų ir užima 8 km². Įdomu tai, jog ežeras neturi nei ištakų nei intakų. 2000 metais, po stipraus vykusio žemės drebėjimo, ežeras stipriai nuseko ir beveik išnyko, tačiau po dviejų metų įvykusio vėl žemės drebėjimo, ežeas po truputį pradėjo kaupti vandenį ir atsistatė beveik į pradinį lygmenį. Iki šiol trūksta apie 20% šio ežero. Vakare kelionės vadovai paruoš tradicinę islandišką vakarienę, ragausime nacionalinius tauriuosius gėrimus. Vykstame į nakvynės vietą jaukiuose namukuose. Įsikūrę gaminsime vakarienę. Prie gardžios vakarienės stalo bus proga geriau susipažinti su visais ekskursijos dalyviais ir gamtai padovanojus pasakiškus vaizdus - stebėsime šiaurės pašvaistes. Tai unikalus gamtos reginys, kai danguje nušvinta žydros, geltonos, žalios ar violetinės spalvų pašvaistės.

Nakvynė nameliuose.

2 DIENA. "Auksinis ratas" - Kriokliai, Geizeriai ir Slėniai. Pusryčiai. 9 valandą ryto išvykstame iš namuko. Kelionę pradedame vadinamuoju "Auksiniu ratu" – šiame kelyje susilieja trys žymiausi Islandijos "auksiniai" objektai. Pirmasis "auksinis" objektas – Gulfosas (Gullfoss, liet. "auksinis krioklys"). Tai įspūdingiausias Islandijos krioklys, kurio galybe gėrėsimės iš įvairių vietų. Kelią link antrojo “auksinio“ objekto – Geizyri Strokkuro (apie 15 km) – parodys į dangų besiveržiantys garai, matomi iš tolo. Tai iš žemės gelmių šilumą imančios karštosios versmės ir verdantys purvo telkiniai, kurių temperatūra gali siekti net +125  laipsnių. Strokkuras – aktyviausias Islandijos geizeris, kas kelias minutes išsiveržiantis net į 30 metrų aukštį. Trečiasis lankytinas "Auksinio rato" objektas – Tingvelyro slėnis. Tai vienas žymiausių pasaulio geologinių objektų, Eurazijos ir Šiaurės Amerikos tektoninių plokščių skilimo vieta. Šis plokščių išsiskyrimas po daugelio metų Islandiją padalins į dvi atskiras dalis. Šiandien plyšys jau yra 4 metrų pločio ir 40 metrų gylio. Ši vieta nuo seno dar žinoma kaip Altingo (seniausias iki šiol veikiantis parlamentas pasaulyje) susirinkimo vieta. Pakeliui matysime nuostabų Islandijos kraštovaizdį. Pasigrožėję „Auksinio rato“ objektais, keliausime maudytis karštose versmėse apsuptuose sniegynais, o gamtai padovanojus pasakiškus vaizdus stebėsime - šiaurės pašvaistes. Grįžtame į namukus ir gaminame vakarienę.

Nakvynė nameliuose.

3 DIENA.  Vykstame į piečiausią Islandijos tašką. Pusryčiai. 9 valandą išvykstame Vik miestelio kryptimi (apie 90 km). Atvykstame prie krioklio Seljalandsfoss. Tai vienas iš nedaugelio krioklių, kurį galima apeiti aplink ir patirti gaivų dušą. Toliau keliaujame į Skogarą, kuriame veikia kraštotyros muziejus.  Apžiūrime vieną iš populiariausių Islandijoje Skogafosso krioklių. Šis legendomis apipintas krioklys saugomas valstybės. Po to vykstame į piečiausią Islandijos kyšulį – Vik miestelį. Pasivaikščiosime įspūdinga jūros pakrante, garsėjančią bazalto stulpais bei juoduoju paplūdimiu. Aplankome Dyrholaey – įspūdingą sustingusios lavos uolą, susidariusią povandeninio ugnikalnio išsiveržimo metu. Aukštoje uoloje vanduo išgremžė arką, pro kurią gali praplaukti nedidelis laivas. Grįžtame į namukus, gaminame vakarienę. Gamtai padovanojus pasakiškus vaizdus stebėsime - šiaurės pašvaistes.

Nakvynė nameliuose.

4 DIENA. Ledynai ir ledkalniai (apie 300 km). Pusryčiai. 8 valandą išvykstame prie Vatnajokudlio ledyno, kuris užima 8 tūkst. km2, turintis 1000 metrų storio ledo dangos ir aukščiausią ledyno ir visos Islandijos viršunę, siekiančią 2110 metrų virš jūros lygio. Pakeliui grožėsimės nuo Vatnos ledyno besileidžiančiais ledo liežuviais. Sustosime prie ledkalnio ežerų - Jokulsarlono ir Breidamerkurjokulio:  pamatysime nuo Breidamerkur ledyno atskilusius ir šiuose ežeruose plaukiojančius žydruosius ledkalnius. Pasijusime tarsi Grenlandijoje ar Antarktidoje. Vykstame į poilsio vietą, gaminame vakarienę.

Nakvynė nameliuose.

 5 DIENA. Pagaliau ir sostinė - Reikjavikas. Pusryčiai. 9 valandą išvykstame į Reikjaviką. Apžvalginė ekskursija pėsčiomis po šiauriausią pasaulio sostinę – miestą, kuriame gyvena daugiau kaip pusė šalies gyventojų (120 tūkstančių). Savitos architektūros Halgrimo bažnyčia – aukščiausias statinys Islandijoje (galimybė pakilti liftu), miesto katedra, parlamentas. Pagal pageidavimą stebėsime banginius, pufinus (Islandijos nacionalinis paukščius) ir žvejosime. Keliaujame į oro uostą ir vyksime į Vilnių.

 Nakvynė nameliuose.

Į kainą įskaičiuota:
• 4 nakvynės namukuose;
• ekskursinė programa, automobilis, kuras, vairuotojas;
• grupės  vadovo paslaugos.

Pastabos:
• Gaminamam maistui turėti – apie 70 Eur (maistas perkamas Islandijoje);
• Pramogos: (apie 100 Eur -lankytinos vietos, muziejai, suvenyrai);
• Dėl sveikatos draudimo prašome teirautis papildomai.

Kelionės maršrutas gali keistis priklausomai nuo orų sąlygų ir kelių būklės ar nuolat kintančių gamtinių objektų.

Kelionės metu nuvažiuosime apie 1200 km.